چند نکته کوتاه برای تست زنی

چند نکته کوتاه برای تست زنی

پستتوسط arman » دوشنبه 29 فروردين ماه , 1390 18:08:06

چند نکته کوتاه برای تست زنی

اطمینان داشته باشید که کلیه مطالب را خوب می فهمید. تا وقتی که معنی یک پاراگراف و جمله را خوب درک نکرده اید، به قسمت دیگر نپردازید.


▪ قصد به خاطر سپردن آنچه را که مطالعه می کنید داشته باشید.
▪ به آن چه که باید مطالعه کنید و به خاطر بسپارید علاقه مند باشید .
▪ سعی نکنید در یک نشست مطالب زیادی را به خاطر بسپارید، سعی کنید با مطالعه کم در چند جلسه بیست دقیقه ای، مطالب را به خاطر بسپارید.
▪ فصل مورد مطالعه را به قسمت های خیلی کوچک تقسیم نکنید، باید تقسیمات شما طوری باشد که پیوستگی مطالب از بین نرود.
▪ در ساعت های ثابتی مطالعه کنید. در این صورت ذهن شما در این ساعت آماده پذیرش اطلاعات می گردد و به آن ساعت عادت می کند به این ترتیب شما سریع تر و با زحمت کمتری مطالب مورد نظرتان را فرا خواهید گرفت.
▪ شب ها، پیش از خوابیدن و صبح ها، هنگام بیداری، یکی از بهترین وقت های مطالعه است .
▪ طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید مطالب یاد گرفته شده را دوره کنید. تکرار کردن مطالب فراگرفته شده از اصول اصلی به خاطر سپردن و یادآوری است. اجازه ندهید تکرار و مرور کردن مطالب یادگرفته شده بیشتر از ۲۴ ساعت به تعویق بیفتد، در عین حال نباید دوره ها زودتر از ۳ یا ۴ ساعت باشد.
▪ اگر مطلبی مشکل به نظر می رسد، ابتدا هر جمله را با دقت بخوانید و معنی کلماتی را که نمی دانید، از روی فرهنگ لغت پیدا کرده زیر آن بنویسید. سپس جمله را با کلمات خودتان دوباره نویسی کنید. از این که جمله شما بلندتر از جمله کتاب شود نگران نشوید. به این ترتیب وقتی که نوشته خودتان را می خوانید، موضوع را آشناتر و ساده تر خواهید یافت.
▪ قدرت تمرکز حواس شما تحت اراده شماست. سعی کنید برای مطالعه محیطی مناسب را در نظر بگیرید و خود را به آن محیط عادت دهید. نتیجه عادت کردن به یک محیط خاص برای مطالعه مانند عادت کردن به ساعت ثابت است. این محیط باید از هر علتی که موجب حواس پرتی است خالی باشد.
نماد کاربر
arman
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست ها : 1478
تاريخ عضويت: سه شنبه 10 اسفند ماه , 1388 00:00:00
محل سکونت: فارس-شیراز
تشکر کرده: 108 بار
تشکر شده: 75 بار
امتياز: 84012

Re: چند نکته کوتاه برای تست زنی

پستتوسط mortaza » جمعه 22 خرداد ماه , 1394 19:18:40

سلام.
این اولین پست من در این سایت است.
پیرو آن چه که آقای حیدری دبیر عزیز فرمودند بنده هم یکی دو نکته را اضافه کنم

1- آن چه را که زودتر از معمول می‌آموزید، زودتر از معمول هم فراموش می‌کنید: توضیح می‌دهم: فرض کنید در حال خواندن مبحثی در زیست شناسی هستید. شما به طور معمول با سه بار خواندن مطلب را حفظ می‌شوید اما این بار با همان نخستین بار احساس کردید که مطلب را حفظ شدید. معمولا این مطلب با همان سرعت از ذهنتان فراموش می‌شود . تصور کنید:  سر جلسه امتحان نشسته‌اید. سوال از همان مطلب است. مطالب پیش از این سوال در ذهنتان نقش بسته، مطالب بعدی را هم به خاطر دارید اما انگار پرده سفیدی را روی همین مطلب کشیده‌اند. چرا؟ این همان نکته‌ای بود که بسیار زودتر آموخته بودید. اکنون بسیار زودتر هم فراموش کردید. پس کمی بیشتر روی این مطالب ساده تکیه کنید.

2- از درس خواندن لذت ببرید. بسیاری از مطالب درسی چیزهای بسیار مفیدی هستند به این مطالب فقط به چشم امتحان نگاه نکنید.

3- مباحثه کنید: نه این که سر کلاس داد و فریاد راه بیندازید اما سعی کنید بین مطالب درسی کتاب‌ها با هم ارتباط برقرار کنید و از مواد دروس دیگر در این درس استفاده کنید. از مطالبی که قبلا آموختید استفاده کنید تا مطلب را کاملا را درک کنید.

4- رادیو گوش کنید: این روزها تلویزیون و رایانه زندگی ما را اشغال کرده و توجه سمعی ( گوش) را کم کرده با گوش دادن به رادیو و به خاطر سپردن مطالب مفید. حافظه خود را تقویت می‌کنید.
http://4foru.ir
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

آزمون‌های آنلاین را با ما تجربه کنید
mortaza
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد
 
پست ها : 3
تاريخ عضويت: جمعه 22 خرداد ماه , 1394 18:28:56
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 20

Re: چند نکته کوتاه برای تست زنی

پستتوسط mortaza » يکشنبه 24 خرداد ماه , 1394 15:59:11

درس زبان فارسی از آن درس‌هایی است که دانش آموزان آن را دوست ندارند و این بر کسی پوشیده نیست. اما به هر حال باید آن را مطالعه کرد. برای خواندن این درس روش زیر را پیشنهاد می‌کنم.

داشتن نمودار ذهنی و تصویری از آن چه که قرار است مطالعه شود. برای مثال قرار است مبحث قید مطالعه کنیم. باید بدانیم که قید  به طور صحیح در کجای دانش زبان فارسی قرار می‌گیرد.

خوب می دانیم که کتاب زبان فارسی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده. زبان شناسی، نگارش، املا، بیاموزیم و دستور زبان. مبحث قید بی گمان مربوط به دستور زبان است. مباحث دستور زبان در دو قسمت عمده صرف و نحو مطالعه می‌شود. صرف قسمتی است که در مورد کلمات بدون توجه جایشان در جمله صحبت می‌کند. از این نظر کلمات سه دسته  اصلی هستند. یا اسمند یا فعل یاحرف.  و نحو آن قسمت از دستور زبان است که درباره جای کلمه در جمله صحبت می‌کند.

نهاد. گزاره

مسند الیه، مسند، فعل ربطی

فاعل، (مفعول)، فعل تام.

متمم- قید- مضاف الیه-

از اصلی ترین گروه‌های نحوی هستند. در این بین گروه ۱: نهاد و گزاره سطحی بسیار گسترده دارد و همه شامل گروه‌های بعدی می‌شود.  و گروه آخر وجود مستقل ندارد. یعنی حتما در یکی از دو گروه دوم و سوم آن را پیدا می‌کنیم.  اگر این نمودار در ذهنمان باشد. به خوبی دانسته‌ایم که مبحث قید را در کجا باید دنبال کنیم.
http://4foru.ir
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

آزمون‌های آنلاین را با ما تجربه کنید
mortaza
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد
 
پست ها : 3
تاريخ عضويت: جمعه 22 خرداد ماه , 1394 18:28:56
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 20


بازگشت به درسی و کنکور

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron