سهميه هاي دانشگاه آزاد و شهريه رايگان

سهميه هاي دانشگاه آزاد و شهريه رايگان

پستتوسط editor » پنج شنبه 22 دي ماه , 1390 23:05:03

سلام دوستان عزيز
قابل توجه دوستاني كه امسال قصد دارند در كنكور دانشگاه آزاد شركت كنند:
اول اينكه دانشگاه آزاد سهميه اي (شهميه انتخاب رشته)براي افراد در نظر گرفته و آن اينكه بسيجيان فعال با گرفتن كد رهگيري از مراكز فرهنگي سپاه مشمول اين سهميه ميشوند.و سهميه ديگر سهميه جانبازان و آزادگان و شهيدان است.جانبازاني كه درصد جانبازي آنها بالاتر از 25 درصد باشد ميتوانند هم خودشان و هم فرزندانشان با گرفتن كد رهگيري از سايت www.isaar.ir از اين سهميه كمال استفاده را ببرند.
و مورد بعدي كه بسيار مهم است اينكه دانشگاه آزاد اسلامي واحد خفر به دانشجويان بومي 10 درصد تخفيف در شهريه ميدهد.و مورد مهمتر اينكه جانبازان و فرزندان و همسر آنان در صورت درصد جانبازي 25درصد به بالا بدون شهريه و بصورت 100 در صد رايگان ميتوانند در اين دانشگاه ثبت نام كنند.
البته شهريه رايگان براي جانبازان و فرزندان و همسرانشان در صورت درصد جانبازي بالاي 25  درصد فقط شامل دانشگاه خفر نميشود بلكه كل دانشگاه آزاد هاي كشور را در بر ميگيرد.من هم خوشبختانه شامل اين طرح ميشوم و ميتونم هم رشته ي خوبي و هم بدون شهريه در دانشگاه هاي آزاد ثبت نام كنم. :twisted:  :twisted:  :)

اينم  يه مطلب از خبرگزاري ها در مورد رايگاني دانشگاه ها براي جانبازان:


علیخانی به مهر خبر داد:
عدم معافیت همسران جانبازان از شهریه دانشگاه/ تحصیل رایگان فرزندان
همسران جانبازان و آزادگان به گفته مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت علوم از تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها جاماندند در حالی که برنامه پنجم توسعه تکلیف کرده که فرزندان شهدا، جانبازان و همسران شهدا که دانشجوی شهریه‌پرداز هستند از پرداخت شهریه معاف باشند.
حسینعلی علیخانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان خبر گفت: مجلس در برنامه پنجم توسعه در تکالیف دولت قرار داده تا شهریه فرزندان شهدا، جانبازان و همسران شهدا از طریق مجرای قانونی‌ا‌ش که بنیاد شهید و امور ایثارگران است، در وجه دانشگاه‌ها یا از طریق دانشجویان به دانشگاه‌ها پرداخت شود.
مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت علوم با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد زمینه برای لحاظ شدن همسران جانبازان و آزادگان جهت بهره مندی از معافیت از شهریه دانشگاه افزود: پرداخت شهریه دانشگاه برخی افراد از جمله همسران جانبازان و آزادگان در قانون مغفول باقی مانده است.
علیخانی خاطرنشان کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر شهریه‌پرداز در هر فرم دانشگاه اعم از دانشگاه آزاد اسلامی، موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی و دوره های شبانه دانشگاههای دولتی که باشند از نظر ما شاهد و ایثارگر هستند و از این قانون برخوردار می شوند.
مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران مرجع تدوین و اجرایی شدن شیوه نامه پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر را بنیاد شهید و وزارت علوم اعلام کرد و گفت: آئین نامه هایی در گذشته درباره پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر وجود داشته که اگر ضرورتی وجود داشته باشد نسبت به بازنگری آن اقدام می شود.
به گزارش مهر، رایگان شدن تحصیل فرزندان شهدا و جانبازان در دانشگاههای دولتی و غیردولتی بر اساس لایجه بودجه 90 به تصویب رسیده است.
امیر طاهرخانی اسفند ماه 89 در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: فرزندان شهدا و جانبازان باید بتوانند در هر دانشگاه و رشته‌ای که بخواهند و شرایط آن را داشته باشند به طور رایگان تحصیل کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره ساز و کارهای "تحصیل رایگان فرزندان شهدا و جانبازان در هر رشته ای که علاقمند بودند" گفت: زمینه باید به گونه ای فراهم شود تا فرزندان شهدا و جانبازان در هر دانشگاه و هر رشته‌ای که بخواهند و علاقمندی داشته باشند و شرایط تحصیل داشته باشند به طور رایگان تحصیل کنند. این کمترین کاری است که می‌توان برای آنها انجام داد.
طاهرخانی در پاسخ به اینکه درصد جانبازی مدنظر برای اجرایی شدن "تحصیل رایگان فرزندان شهدا و جانبازان در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی" چند درصد است؟ گفت: شرایطی در این زمینه گذاشته شده است به این ترتیب که فرزندان جانبازانی که دارای درصد بالای جانبازی هستند مطابق فرزندان شاهد و آنهایی که پائین تر هستند از برخی امتیازات بهره مند شوند.
وی خاطرنشان کرد: فرزندان جانبازانی که دارای درصد جانبازی بالای 50 درصد هستند با یک شرایطی و زیر 50 درصد هم با شرایط دیگر می توانند به طور رایگان ادامه تحصیل دهند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره امکانات لازم برای اجرایی شدن "تحصیل رایگان فرزندان شهدا و جانبازان در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی" به مهر گفت: شرایط لازم وجود دارد. تعداد افرادی که متقاضی استفاده از این قانون شوند هم نباید زیاد باشد که بار مالی برای دولت ایجاد کند. صندلی خالی در آموزش عالی کشور زیاد داریم و در دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی 400 هزار صندلی خالی داریم و دولت از همین واحدهای دانشگاهی غیرانتفاعی می تواند استفاده کند و این افراد برای تحصیل به غیرانتفاعیها بروند و دولت هم شهریه آنها را پرداخت کند.
طاهرخانی در پاسخ به اینکه در صورت تصویب این قانون اگر مشمولان آن قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای برتر و پرمتقاضی را داشته باشند آیا این دانشگاهها می توانند پاسخگو باشند گفت: پذیرش این افراد در این دانشگاهها با شرایطی صورت گیرد که خود دانشگاه دارد یعنی طوری باید باشد که بحث های علمی دانشگاهها نیز مورد ملاحظه قرار گیرد.
سپیده دمان از پس شبی دراز ، در جان خویش آواز خروسی میشنوم از دور دست و با سومین بانگش در می یابم که رسوا شده ام ...
نماد کاربر
editor
متخصص افتخاری انجمن
متخصص افتخاری انجمن
 
پست ها : 1978
تاريخ عضويت: شنبه 22 بهمن ماه , 1389 00:00:00
محل سکونت: اديتورستان
تشکر کرده: 22 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 50878

پستتوسط pasban » پنج شنبه 22 دي ماه , 1390 23:33:17

ممنون.مطلب بسيار مهمي بود.دستتون درد نكنه.اگه كه اين جور باشه خيلي خوبه
نماد کاربر
pasban
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
 
پست ها : 34
تاريخ عضويت: يکشنبه 17 دي ماه , 1390 00:00:00
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 1286

پستتوسط arman » پنج شنبه 22 دي ماه , 1390 23:50:54

البته در چند سال اخیر صندلی های دانشگاهها را زیاد کردند و دیگه دانش آموز به اندازه کافی برای ورود به دانشگاه نیست و همشون دارن  بدون کنکور میشن. :o
یا در حال برنامه ریزی برای آینده هستیم یا برای گذشته تأسف می خوریم ؛ همه این اتفاقات در زمان حال می افتد و زمان حال از دست می رود .
نماد کاربر
arman
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست ها : 1478
تاريخ عضويت: سه شنبه 10 اسفند ماه , 1388 00:00:00
محل سکونت: فارس-شیراز
تشکر کرده: 108 بار
تشکر شده: 75 بار
امتياز: 84012

پستتوسط kabir » جمعه 23 دي ماه , 1390 20:27:28

منم میدیدم صندلی زیاد آوردم یا خود کشی میکردم یا راه دوم که بهتره همه چیز ر رایگان میکردم.صلوات :o  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
تاریک ترین زمان شب درست قبل از سپیده دم است .
و من به شما قول می دهم که سپیده دم فرا خواهد رسید .
( شوالیه تاریکی , کریستوفر نولان)
www.patoghtm.blogfa.com
نماد کاربر
kabir
فوق لیسانس افتخاری انجمن
فوق لیسانس افتخاری انجمن
 
پست ها : 706
تاريخ عضويت: شنبه 9 دي ماه , 1390 00:00:00
محل سکونت: خـــــفــــر بــــزرگ
تشکر کرده: 8 بار
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 21139

Re: سهميه هاي دانشگاه آزاد و شهريه رايگان

پستتوسط konkooor » جمعه 14 فروردين ماه , 1394 15:37:03

ی سوال اگه جانبازی ۲۸٪ باشه پزشکی دانشگاه ازاد رایگانه ؟
konkooor
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: جمعه 14 فروردين ماه , 1394 15:35:20
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 5

Re: سهميه هاي دانشگاه آزاد و شهريه رايگان

پستتوسط bita16 » يکشنبه 2 اسفند ماه , 1394 11:04:07

خیلی عالیه .امسال دانشگاه آزاد میزنم
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
http://www.jayino.com/
bita16
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: يکشنبه 2 اسفند ماه , 1394 11:00:17
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 5


بازگشت به اخبار آموزش و پرورش

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron