استاد شجریان: باید جامعه را جدی گرفت و به او دروغ نگفت

دستگاههای موسیقی,خوانندگان, نوازندگان,آهنگسازان

استاد شجریان: باید جامعه را جدی گرفت و به او دروغ نگفت

پستتوسط arman » دوشنبه 26 ارديبهشت ماه , 1390 11:59:56

استاد شجریان: باید جامعه را جدی گرفت و به او دروغ نگفت       

آخرین نیوز: استاد محمد رضا شجریان به تازگی گفت وگوی مفصلی با هلیا قاضی میر سعید انجام داده که متن کامل آن در شماره روز یکشنبه روزنامه روزگار منتشر شده است .

/مجوز ندادند مجبوریم کارهایمان رادرخارج توزیع کنیم/  

به گزارش آخرین نیوز به نقل از پارس توریسم، شجریان گفته است:چون به ما مجوز انتشار آلبوم ندادند مجبوریم کارها را در خارج از کشور توزیع کنیم، اما خب مشغول ساخت آهنگ و ضبط آنها هستیم و کنسرت ها هم که قرار است در خارج ادامه پیدا کند. البته امیدواریم دوباره فضا برای کار در ایران فراهم شود.

استاد شجریان در پاسخ به این سوال هلیا قاضی میر سعید که پس مردم و علاقه مندان شما در داخل چه کار کنند؟می گوید :این را نباید از من بپرسید. مسوولان باید پاسخگو باشند. من آمادگی دارم در هرجا برنامه اجرا کنم، اما شرایط امروز هم من و هم مردم را از داشتن این ارتباط محروم کرده است. آلبوم ها را هم در سایت می گذاریم تا مردم بتوانند دانلود کنند. هرکس هم که به کشورهای دیگر سفر کرد می تواند نسخه اصلی را تهیه کرده و با خود به ایران بیاورد.

/باید جامعه را جدی گرفت /

استاد شجریان در پاسخ به سوالی که شما از جمله هنرمندانی هستید که مردم برای دیدن شما حاضرند هر بهایی را بپردازند و همیشه کنسرت های شما با معضل بازار سیاه مواجه بوده، این محبوبیت چطور شکل گرفته و چرا هنوز کسی نتوانسته در این عرصه با شما رقابت کند؟می گوید :بله این مشکلی است که وجود دارد و ما هم دلمان نمی خواهد که عده ای سودجو بازار سیاه راه بیندازند. اما از آنجا که گنجایش سالن و تعداد شب های اجرا محدود است، این مشکل همیشه پیش می آید. موضوع محبوبیت که شما به آن اشاره کردید مربوط به مجموعه ای از عوامل می شود و فرقی هم نمی کند که هنرمند باشید یا ورزشکار یا سیاستمدار. باید این عوامل را بشناسید و آنها را رعایت کنید. از همه مهمتر این است که باید مردم را جدی بگیرید و به آنها احترام بگذارید. نباید فکر کنید که مردم نمی فهمند چون اتفاقا آنها خیلی هم خوب می فهمند. وجدان جامعه بیدار است، ممکن است بخشی از جامعه اشتباه کند، اما خیلی زود متوجه اشتباه خود می شود. پس باید جامعه را جدی گرفت و به او دروغ نگفت. مهمترین عامل برای کسی که با جامعه در ارتباط است، این است که صداقت داشته باشد، چون نمی شود سر جامعه کلاه گذاشت. به قول امروزی ها باید شفاف بود تا جامعه بداند که شما چه می کنید، کوچکترین اشتباهی بکنید، جامعه با شما برخورد می کند، مانند فواره بلند می شوید، اما با سر زمین می خورید. اگر به این نکات توجه کنید، می تواتید موفق باشید چون جامعه بیدار است و درست قضاوت می کند. اگر صادق باشید می بینید که جامعه چقدر حق شناس است و آن وقت باید به دنبال راهی باشید که جواب این محبت ها را بدهید.

/حرمت گذاشتن وصداقت داشتن با مردم/

این استاد مشهور موسیقی ایرانی در پاسخ به سوالی که شما در مصاحبه ای، گفتید که تاریخ گویا هستید. چون آلبوم هایی که در دوره های مختلف منتشر کردید، اشعاری داشت که وضعیت زمانه را به نوعی مطرح می کرد. می خواستم بدانم این دغدغه در کجا ریشه دارد؟عنوان می کند:ما با مردم زندگی می کنیم و باید به سلیقه، خواست و فرهنگ جامعه توجه داشته باشیم. رعایت کردن این نکات باعث می‌شود تا هر کاری که انجام می دهید به آینده جامعه و جوانان فکر کنید و با جامعه همراه باشید، با قدرت نمی توان این کار را کرد چون قدرت جایگاهی دارد که می خواهد مردم از آن بترسند در حالیکه نباید این طور باشد و کسانی که در جایگاه قدرت قرار می گیرند این اشتباه را می کنند و انتظار دارند که مردم از آنها بترسند. قدرت باید کاری کند که مردم او را دوست داشته و پشتیبان او باشند. راه آن هم صداقت داشتن با مردم و حرمت گذاشتن به آنهاست. مردم در هر جایگاه و پایگاه، با هر دین و مذهبی که داشته باشند، ارزش خود را دارند و ما باید این ارزشها را نگهداری کنیم. در این بین من همیشه به دنبال این بودم که ببینم مردم چه می‌خواهند و از سلیقه آنها استفاده کردم به همین دلیل اگر شما اشعاری را که من انتخاب کردم، مرور کنید متوجه می شوید که من آنرا در چه سالی و برمبنای چه اتفاقی انتخاب کردم. چون من خودم را جزو مردم می دانم حرف دل من هم حرف مردمی است که با آنها زندگی می کنم. در نتیجه به دنبال اشعاری می گردم که این حرفها را بزند و از این بابت است که می گویم کارهای من تاریخ گویا هستند و این بخاطر توجهی بوده که من به مردم داشتم و همیشه با مردم بودم حتی اگر مجبور شدم که برای این همراهی بهای سنگینی بپردازم، سعی می کنم جایگاهی که بین مردم دارم را از دست ندهم.

/می خواهیم مردم لذت ببرند/


استاد شجریان در پاسخ به سوالی که  آیا ساخت ساز جدید هم در امتداد همین دغدغه هاست؟عنوان می کند :بله. ما می خواهیم مردم کاری را که انجام می دهیم بپذیرند و از آن لذت ببرند. به همین دلیل بخشی از کارم را به ساخت سازهایی اختصاص دادم که صدای جدیدی داشته باشند تا بتوانیم سلیقه های بیشتری را راضی نگه داریم. با این کار موسیقی هم قوی میشود و در چنین شرایطی آهنگسازان و رهبران ارکستر ما می توانند با این تعداد ساز جدید که ساخته و ارائه شده، کارهای بهتری عرضه کنند به ویژه اینکه هنرمندان بسیار ماهری در موسیقی داریم که می توانند کارهای ارزشمندی را تولید کنند و با آهنگسازان غربی رقابت کنند که به نظر من این رقابت خوبی است و باعث پیشرفت می شود.

/موسیقی سنتی افت نکرده /

درادامه این مصاحبه از شجریان سوال شده که آیا  قبول دارید در این سالها موسیقی سنتی افت کرده است؟و او در پاسخ گفته :نه! اصلا. این را کسانی می گویند که خلاقیت ندارند و آنچه را که از ردیف و دستگاه یاد گرفته اند، می خواهند همچنان ارائه کنند. از آنجا که نسل جوان به این مسئله تعصب نشان نمی دهد، کارهای خلاقی ارائه می کند. من این مسئله را در گروه های مختلف دیده ام و درباره کار خودم نمیگویم چون من همان مسیر گذشته ام را ادامه می دهم. اما گروه های جوانی را دیده ام که بسیار خوب کار می کنند و باید توجه داشت که هر زمانه ای سنت خود را دارد و جوان معمولا درهای سنت را می شکند و وارد مسیر تازه ای می شود که آن مسیر خود، سنت تازه ای محسوب می شود. البته شکستن سنت گذشتگان به معنای توهین به آنها نیست. این روند تاریخ در هنر و فرهنگ بوده و هست. اگر موسیقی عبدالقادرخان مراغه ای را به ما بدهند با آن بیگانه خواهیم بود. تنها نکته ای که از گذشته برای ما باقی مانده، زبان و ادبیات است که از دوره فردوسی به همان شکل باقی مانده اما موسیقی دائما در حال تغییر است و گستره آن به اندازه کهکشان هاست.


نماد کاربر
arman
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست ها : 1478
تاريخ عضويت: سه شنبه 10 اسفند ماه , 1388 00:00:00
محل سکونت: فارس-شیراز
تشکر کرده: 108 بار
تشکر شده: 75 بار
امتياز: 84012

Re: استاد شجریان: باید جامعه را جدی گرفت و به او دروغ نگفت

پستتوسط haney » جمعه 1 دي ماه , 1396 22:32:33

تاسیس و پیشرفت آن در طی چند سال
اینستاگرام یک اپلیکیشن و سرویس اشتراک گذاری عکس و ویدیو مبتنی بر تلفن همراه می باشد که بر پایه ی اینترنت است که به کاربران خود این اجازه را می دهد که عکس ها و ویدیو های خود را به طور عمومی به طرفدارانی که جزو دوستان و دنبال کنندگان آن ها هستند به اشتراک بگذارند . این سرویس دهنده توسط دو شخص با نام های کوین سیستروم و مایک کریگر ساخته شده است و در اکتبر 2010 به عنوان یک اپلیکیشن کاملا رایگان تلفن همراه به طور انحصاری برای سیستم عامل آی او اس راه اندازی شد .

افزایش فالوور اینستاگرام با ربات اینستاگرام

یک نسخه دیگر نیز برای دستگاه های اندروید در دو سال بعد یعنی آوریل 2012 منتشر کرد و به دنبال آن یک رابط کاربری وب محدود در نوامبر 2012 و برنامه های ویندوز موبایل و ویندوز در ماه آوریل 2016 و اکتبر 2016 بود

اینستاگرام.
اینستاگرام به کسانی که این اپلیکیشن را دارند این امکان را میدهد که به محض ثبت تصاویر و ویریو ، آن ها را به سرویس ارسال کنند . کاربران میتوانند تصاویر ارسالی خود را با استفاده از فیلتر های که اپلیکیشن اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می دهد ، تصاویر خود را تغییر دهند. هر کاربر میتواند برای پست خود یک هشتگ تعریف کند تا کاربران با جستجوی آن هشتگ بتوانند پست این کاربر را مشاهده کنند . البته در این قسمت پست های ارسالی به ترتیب تاریخ انتشار می باشد . کاربرد هشتگ برای پست به منظور انتخاب موضوع برای پست می باشد . برای مثال یک کاربر برای عکس خودروی خود میتواند هشتگ ( موضوع ) خودرو ، ماشین و یا مدل ماشین خود را انتخاب کند . و همچنین کاربران می توانند اکانت اینستاگرام خود را به اکانت هایی که خود انتخاب میکنند مرتبط کنند و عکس ها را با پروفایل این کاربران به اشتراک بگذارند . در واقع یکی از ویژگی های منحصر به فرد اینستاگرام ، که آن را با سایر اپلیکیشن ها ( تلگرام ، ویچت ، وایبر ) متمایز میکند محدود کردن عکس در یک مربع خاص می باشد . هنگامی که اپلیکیشن اینستاگرام آپدیت های جدید ارائه داد روز به روز امکانات و سرویس های جدیدی به این اپلیکیشن پرطرفدار افزود . در سال 2012 یک صفحه ی جدید از اینستاگرام معرفی شد با نام کاوش ، که کاربران می توانند عکس ها و ویدیو های محبوب کاربران دیگر را که بیننده های زیادی داشته است در صفحه ی خود مشاهده کنند . این تصاویر و ویدیو ها میتواند از افراد مشهور یا افرادی که پست های کاربر پسند می گذارند باشد یا تصاویری از نزدیکترین کاربرانی که از نظر موقعیت جغرافیایی محل شما قرار دارند باشد . در واقع این صفحه ، یک صفحه ی پیشنهادی توسط خود اینستاگرام می باشد که اینستاگرام آن ها را از پست های علاقه مندی دوستنا شما انتخاب میکند و مشاهده ی آن ها را نیز به شما توصیه می کند ، چون حدس میزند شما نیز از آن خوشتان بیاید .تا سال 2013 کاربران تنها ویدیو های حداکثر 15 ثانیه را میتوانستند در اکانت خود به اشتراک بگذارند که این زمان در بروزرسانی های اخیر افزایش پیدا کرد و در حال حاضر به 60 ثانیه افزایش پیدا کرده است . این مسئله می تواند مربوط به خرید آن توسط مارک زاکربرگ مالک شرکت فیس بوک باشد یا افزایش هاست های این شرکت .
بعد از افزایش زمان ویدیو ها ، نوبت به پیام خصوصی ( دایرکت ) رسید . این سرویس این قابلیت را برای کاربران به ارمغان می آورد که پست های خصوصی برای کاربران ارسال کنند . این کاربران میتوانند دوستان و آشنایان و حتی کسانی که جزو دنبال کنندگان آن ها نباشند باشد . پیام های خصوصی که از این طریق میتوان ارسال کرد شامل پیام ، عکس ، ویدیو می باشد . در حال حاضر همزمان فقط تا 15 کاربر پشتیبانی میکند ، یعنی همزمان فقط میتوانید به 15 کاربر یام خصوصی ارسال کنید ، این عدد شاید بعد ها افزایش پیدا کند . در سال 2016 اینستاگرام امکان جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه کرد با نام داستان . به این صورت که عکس های خود را میتوان به صورت داستان در آورد . و با این امکان همزمان میتوان چند عکس را در یک پست قرار داد . اینستاگرام بعد از اینکه در سال 2010 راه اندازی شد به شدت و با سرعت زیاد به کاربران آن اضافه شد ، به طوری که فقط در دو ماه تعداد 10 میلیون کاربر در این اپلیکیشن ثبت نام کردند و این رقم خیلی زیاد می باشد .در نهایت در دسامبر 2017 این رقم به 700 میلیون و 275 هزار کاربر رسید . طبق گفته ی مالک این اپلیکیشن ، کاربران به طور متوسط در یک ماه 1 میلیارد عکس به اشتراک میگذارند . طبق آمار جدیدی که اخبار اینستاگرام منتشر کرد ، از کل کاربران آن ، حداقل 374 میلیون کاربر فعال در روز دارد . در سال که در سال 2016 این رقم 260 میلیون کاربر فعال بوده است .اینستاگرام در سال 2012 حدودا 1.2 میلیارد دلار ، معادل 5 هزار میلیارد برای این شرکت سودآوری داشته است . این سود آوری فقط از طریق فروش سهام بوده است . اینستاگرام توسط اپلیکیشن آی او اس خود نظرات خیلی خوبی توسط کاربران دریافت کرده که این باعث شده این اپلیکیشن یکی از پیشتازان در زمینه ی کار خود در جهان باشد . با این حال این سرویس دهنده دارای انتقاداتی نیز از طرف منتقدان فعال می باشد . که از سیاست و روابط آن ناراضی هستند و آنها را متهم به پنهان کاری و محتوای غیر مجاز و غلطی که روزانه توسط کاربران آپلود می شود کرده است

دانلود اینستاگرام .
تاریخچه اینستاگرام
بررسی صفحه ورود و ثبت نام در اینستاگرام در آی او اس تا سال 2016
سرویس دهنده ی اینستاگرام کار خود را در سانفرانسیسکو ، یکی از شهر های بزرگ آمریکا شروع کرد ، هنگامی که موسس های این اپلیکیشن تصمیم گرفتند کد های چندگانه اچ تی ام ال 5 خود را در بورن ویژه عکاسی موبایل پیاده سازی کنند . همانطور که کریگر استدلال کرد ، بورن خیلی زیاد شبیه به یک چهارضلعی شد ، و هر دو موسس به این پی بردند که بیش از حد به آن علاقه مند شدند . به همین خاطر پروژه ها را تقسیم بندی کردند و برین بیشتر کار خود را روی اشتراک گذااری عکس متمرکز کرد . معنی واژه ی اینستاگرام نیز از دوربین فوری و تلگراف گرفته شده است . در تاریخ مارس 2010 ، 500 هزار دلار مبلغ سپرده با بیس لاین و آندرس هوریتز در هنگام کار بر روی بورن قرارداد بسته شد . در نتیجه جاش ریدر در ماه اکتبر به عنوان مدیر این آپ شناخته شد . شین سوینی در ماه نوامبر به عنوان مهندس اضافه شد . جسیکا زولمن در آگوست 2011 به عنوان موسس به این شرکت پیوست .
اولین عکسی که در این اپلیکیشن فرستاده شد توسط بنیانگذار آن ، کوین سستورم در تاریخ 15 ژوئیه 2010 انجام شد . این عکس از یک سگ در مکزیک به همراه نامزد آن گرفته شده بود و عکس توسط فیلتر های اینستاگرام ویرایش شده بود .
اینستاگرام میتونه هم خانواده های زیادی داشته باشه
از جمله کلمات زیر:

عضويت  / ورودعضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود


عضويت  / ورود

در اکتبر 2010 ، اپلیکیشن آی او اس اینستاگرام توسط این شرکت ارائه شد .پیشرفت زودهنگام آن باعث شد که سرمایه های زیادی به سوی آن سرازیر شود . و سرمایه گذاران زیادی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری بر روی این پروژه اعلام کردند .در همان سال اول چیزی حدود 20 میلیون دلار ، معادل 80 میلیارد تومان سرمایه جذب کرد .تنها چند روز بیشتر نگذشته بود که اینستاگرام اپلیکیشن اندروید خود را نیز روانه بازار کرد ، که در همان روز اول 1 میلیون کاربر ثبت نام کردند. در سال 2012 شرکت وال استریت گزارش داد که اینستاگرام بزرگترین اپلیکیشن از نظر سرعت پیشرفت در زمان خود می باشد که ارزش این شرکت به 530 میلیون دلار می رسد. به محض این گزارش ، فیس بوک به روی کار آمد و با یک مبلغ نجومی دست به خرید آن زد . و تصمیم گرفت آن را به عنوان یک شرکت مستقل پیشرفت دهد ، و برنامه های زیادی برای پیشرفت هر چه بیشتر آن ترتیب داد . در 22 اوت همان سال ، کمیسیون تجارت فدرال در ایالات متحده ، تحقیقات خود را بر روی آن متوقف کردند تا نظر مثبت خود را مربوط به فروش آن اعلام کنند . سرانجام در 6 سپتامبر 2012 قرارداد رسمی بین موسسین این آپ و مارک زاکربرگ ، مالک شرکت فیس بوک بسته شد. مارک زاکربرگ شخصا تعهد خود را برای رشد مستقل اینستاگرام اعلام کرد ، در حالی که تمامی خرید های قبلی وی همراه با شرکت فیس بوک انجام می شد .قیمت دقیق خرید آن 1200 میلیارد تومان پول نقد و 90 میلیارد تومان به صورت سهام خریداری شد . در حالی که زمان زیادی از خرید اینستاگرام توسط فیس بوک نگذشته بود که کاربران شاهد افزایش متعدد امکانات آن شدند . اولین آپدیت آن ، راه اندازی ننسخه وب آن بود ، تا کاربران بتوانند با استفاده از مرورگر های وب خود وارد اکانت خود شوند و اکانت خودشون رو مدیریت کنند . با این حال امکانات آن از طریق وب نسبت به اپلیکیشن آن خیلی کمتر بود . برای مثال در اوایل ، نوار جستجو و صفحه ی خبری . توانایی آپلود عکس ها و ویدیو ها و گذاشتن پست را نداشت . در سال 2013 نسخه وب سایت این سرویس به روز رسانی شد تا خبرخوان ها نیز ارائه شوند ، در سال 2015 وب سایت برای بار دیگر بروزرسانی شد تا عکس ها با کیفیت و اندازه ی بزرگتری قابل مشاهده باشد

نصب اینستاگرام.
در اکتبر 2013 شرکت نوکیا یک همایش بزرگ در ابوظبی برگزار کرد ، و نسخه آزمایشی اینستاگرام را برای ویندوز فون به دلیل انتقادات زیاد نسبت به سرعت کم توسعه ی برنامه های این پلتفرم معرفی کرد . باز هم امکانات آن به نسخه ی اندروید و آی او اس نمیرسید ، چون امکان توانایی ضبط و آپبود ویدیو را نداشت ، هر چند که مهندسین اینستاگرام اعلام کردند که این پایان ماجرا نیست

haney
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: جمعه 1 دي ماه , 1396 22:31:07
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 5


بازگشت به موسیقی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان