قدیمی‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا

به خواندنش می ارزد.

قدیمی‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا

پستتوسط hasanem » يکشنبه 27 آبان ماه , 1397 10:27:34

در سال ۱۹۰۱ یک شرکت تولیدی هندی برای اولین بار در اسپرینگفیلد ماساچوست تأسیس شد و اولین نام تجاری موتورسیکلت آمریکایی دو سال قبل از Harley Davidson بود. در سال ۱۹۲۳ نام این شرکت به Indian motocycle تغییر می‌کند. این تغییر نام کار دو کارشناس ارشد و پیشگام جورج ماندی هتی و کارل اسکار هیستروم است.

در سال ۱۹۰۶  دو مخترع خلاق، تولید اولین موتورسیکلت آمریکایی V-twin را با ظرفیت ۶۳۳ اسب بخار را ساختند و با آن در مسابقات شرکت کردند. جورج هولون و لوپیس جول مورل در ۳۱ روز بدون هیچ حادثه‌ای با آن از سانفرانسیسکو به نیویورک سوار شدند و رکورد قبلی را که ۱۸ روز بود از بین بردند.

در سال ۱۹۱۱ هند ۳ جایگاه اول را در جایزه شناخته شده مسابقات گردشگری، زمانی که بزرگترین برند تولید کننده در جهان بود به دست آورد. شرکت هند قاب چرخه (قرار دادن مخزن گاز در قسمت افقی)، دستگیره، دریچه گاز، چراغ جلو، استارت، تعلیق عقب و پوشش‌های اصلی آلومینیوم ضد زنگ خود را ارتقا داد. در حالی مه در حال توسعه تکنولوژی سیلندر بود.مهندسی مکانیک از طریق برگزاری مسابقات پیشرفت می‌کرد. مسابقات افسانه‌ای سن فرانسیسکو در سال ۱۹۱۱  طی ۲۰ روز برگزار می‌شود. رکورد این مسابقات در سال ۱۹۱۸ به ۱۱۸ مایل در ساعت می‌رسد.

مطالب بیشتر:

عضويت  / ورود


هند در سال ۱۹۲۰ تولید خود را به ۴۰۰۰۰ موتورسیکلت در سال افزایش داد.

در سال ۱۹۳۷ اد کرتز با اولین Daytona 200 برنده شد و نام خود را به نام قهرمان فلزی ثبت کرد.

پس از جنگ، موتورسیکلت هند تلاش می‌کند خود را در بازار عمومی جای دهد. مدل Chief که هر ساله تولید می‌شد  در سال ۱۹۵۱ با یک مدل قدرتمند ۸۰ در ۳ (۱۳۰۰ سانتی متر) بازسازی می‌شود. اما فروش اینقدر کاهش یافت که کارخانه موتورسازی هند مجبور شد تولید خود را در سال ۱۹۵۳ متوقف کند.

در سال ۱۹۶۷ برت مونرو ۶۸ ساله با سرعت ۲۹۵ کیلومتر در ساعت (۱۸۳ مایل در ساعت) در جزیره نمک Bonneville با موتور خلبان اردکی خود موتورسواری کرد. در سال ۲۰۱۴ این رکورد با ۱۸۴ مایل در ساعت شکسته شد.

صنایع Polaris در سال ۲۰۱۱ این نام تجاری را به دست آورد. این گروه آمریکایی پس از یک تور جالب مدل‌های برتر خود را بازسازی کردند (Chief,Chief classic, Chieftain,Vintage,Roadmastre darkhorse و به تازگی springfield) با موتوری در حدود 1820 اسب بخار این مدل‌ها بازسازس و ساخته شد. اسکات معروف در سال ۲۰۱۴ بازسازی شد و V-twin نیز اصلاح شد. اکنون این افسانه هند ادامه خواهد داشت.

در ادامه تعدادی از تصاویر موتور سیکلت های قدیمی دنیا را قرار داده ایم.

خرید موتور قدیمیموتور سیکلت قدیمیتصویر موتور های قدیمیقدیمی ترین موتور دنیا

منبع:

عضويت  / ورود

hasanem
کاربر ساده
کاربر ساده
 
پست ها : 21
تاريخ عضويت: يکشنبه 29 مهر ماه , 1397 20:44:14
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 210

بازگشت به جالب و خواندنی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron