چرا افراد چاق خوشحال‌ ترند؟

چرا افراد چاق خوشحال‌ ترند؟

پستتوسط arman » شنبه 3 آذر ماه , 1391 00:41:33

چرا افراد چاق خوشحال‌ ترند؟

دانشمندان ژن چاقی را با ژن شادی نسبت داده اند و برخی از این افراد چاق به گونه ای رفتار می کنند که به اندازه کافی در این رابطه دارای اعتماد به نفس هستند.


به گزارش مهر، این تحقیقات می تواند توضیحی برای این مسئله باشد که چرا شخصیت های داستانی و افسانه ای چاق همواره افرادی مهربان و شاد به تصویر کشیده می شوند.


دانشمندان دانشگاه «مک مستر» کانادا به این نتیجه رسیده اند که «FTO» به عنوان ژن چاقی ژن شادی نیز محسوب می شود.


«FTO» سهم مهمی از نظر ژنتیکی در چاقی دارد اما این ژن به کاهش هشت درصدی افسردگی نیز نسبت داده شده است.


محققان دانشگاه «مک مستر» کانادا درحال تحقیق روی ارتباط میان چاقی و افسردگی بودند اما آنها وضعیت ژنتیکی و روانپزشکی افرادی را که در این تحقیق شرکت کرده بودند مورد بررسی قرار داده و عکس موضوع مورد تحقیق خود را در یافتند.


افراد این تحقیق در مطالعه EpiDREAM موسسه تحقیقات سلامت جمعیت شرکت کرده بودند، این تحقیق نمونه «دی ان ای» 17200 نفر را از 21 کشور مورد بررسی قرار داده است.


نتایج این تحقیق نشان می دهد که افرادی که پیشتر دارای ژن «FTO» ( ژن چاقی) بوده اند نشانه های بسیار کمتری از افسردگی دارند.


یافته های این تحقیق به واسطه تحلیل های وضعیت ژنتیکی بیماران در سه تحقیق بین المللی دیگر نیز مورد تأیید قرار گرفت.


«دیوید میر» از دانشگاه «مک مستر» کانادا اظهار داشت: ما می خواستیم مسیر متفاوتی را دنبال کنیم و از این فرضیه آغاز کردیم که می گوید هم افسردگی و هم چاقی دارای یک نوع فعالیت مغزی هستند. ما فرض کرده بودیم که ژنهای چاقی و افسردگی به هم ارتباط دارند.


وی افزود: ژن چاقی کاهش هشت درصدی افسردگی را هم به دنبال دارد و این امر تغییر چندانی در وضعیت روزانه بیمار ایجاد نمی کند. این درحالی است که ما یک پایه ملکولی جدید برای افسردگی یافتیم و این اولین شواهدی است که نشان می دهد ژن چاقی FTO با حفظ فرد علیه افسردگی نسبت دارد.
نماد کاربر
arman
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست ها : 1478
تاريخ عضويت: سه شنبه 10 اسفند ماه , 1388 00:00:00
محل سکونت: فارس-شیراز
تشکر کرده: 108 بار
تشکر شده: 75 بار
امتياز: 84012

بازگشت به خبر علمی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron