حسرتی که بر دل آخرین مسافر ماه ماند!

به خواندنش می ارزد.

حسرتی که بر دل آخرین مسافر ماه ماند!

پستتوسط arman » يکشنبه 19 آذر ماه , 1391 22:04:02

حسرتی که بر دل آخرین مسافر ماه ماند!

آخرین مسافر ماه اکنون تأسف می‌خورد که چرا دوربین را بر سطح ماه باقی گذاشته و تصویری از آخرین رد قدمهایش بر سطح ماه را با خود به زمین نیاورده است.فرمانده آخرین مأموریت سرنشین دار ماه، پس از گذشت چهار دهه، از جاگذاشتن دوربین عکسبرداری بر سطح ماه خبر داد.


به گزارش ایسنا، «اوگن سرنان» فرمانده مأموریت آپولو 17 و آخرین انسانی که قدم بر ماه گذاشت، در چهلمین سالگرد انجام این مأموریت از جا گذاشتن دوربین عکاسی مدل Hasselblad 500 بر سطح ماه خبر داد.


آخرین مسافر ماه اکنون تأسف می‌خورد که چرا دوربین را بر سطح ماه باقی گذاشته و تصویری از آخرین رد قدمهایش بر سطح ماه را با خود به زمین نیاورده است.


«سرنان» امیدوار است که روزی مسافران آینده ماه بتوانند این دوربین را به زمین بازگردانده و محققان از آن برای آنالیز سطح پرتوهای خورشیدی خارج از جو استفاده کنند.


فضانورد سابق ناسا که هم اکنون 78 سال سن دارد، معتقد است که انسان تا پایان قرن میلادی جاری می‌تواند بر سطح مریخ قدم بگذارد.


فرمانده مأموریت آپولو 17 از آرزوی سفر به مریخ گفت، اما یک سفر 9 ماهه برای رسیدن به سیاره سرخ را طولانی عنوان و ابراز امیدواری کرد که با توسعه فناوری های جدید از جمله استفاده از انرژی هسته ای بتوان مدت این سفر را به 60 روز کاهش داد.


پس از پایان مأموریت آپولو 17 در دسامبر سال 1972 میلادی، سه مأموریت بعدی برای سفر به ماه بدلیل مشکلات مالی لغو شد و در حال حاضر کشورهایی مانند چین و روسیه در پی اعزام فضانورد به ماه هستند.
نماد کاربر
arman
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست ها : 1478
تاريخ عضويت: سه شنبه 10 اسفند ماه , 1388 00:00:00
محل سکونت: فارس-شیراز
تشکر کرده: 108 بار
تشکر شده: 75 بار
امتياز: 84012

بازگشت به جالب و خواندنی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان