چه نکات ایمنی باید رعایت شوند تا سلامت فردی در حین کار تضمین

محلی برای ارائه نظرات و شرکت شما در مباحث

چه نکات ایمنی باید رعایت شوند تا سلامت فردی در حین کار تضمین

پستتوسط roya20 » پنج شنبه 20 دي ماه , 1397 12:28:19

نکات ایمنی باید رعایت شوند تا سبب حفظ سلامت فردی در حین کار شوند و کاملا امنیت شما را تضمین کنند.

در ابتدا همیشه ظاهر خود را امن کنید که این کار به این صورت می باشد که با توجه به شناختی که از محیط کاری خود دارید باید تجهیزات حفاظتی را برای خود تهیه کنید و یا از وسایلی که کارفرما برای شما تهیه کرده است، استفاده کنید که مهم ترین آن استفاده از

عضويت  / ورود
می باشد.

پای شما باید در امنیت و حفاظت کامل باشد تا در صورت افتادن وسایل روی پای شما، آسیب جدی به پا وارد نشود، پس استفاده از کفش ایمنی و با کاربری مخصوص به کار خود را فراموش نکنید. همچنین استفاده از کلاه ایمنی از ضروریات هر کاری می باشد که سر در معرض آسیب قرار دارد.

اگر شما از وسایلی مانند دریل، ماسه پاش و مانند این ها استفاده می نمایید که مواد معلق و یا براده تولید می کنند، در انجام این کار محافظت از چشمان شما بسیار مهم می باشد، بنابراین باید از عینک ایمنی مخصوص استفاده نمایید. استفاده از دستکش ایمنی در این شرایط بسیار توصیه شده است زیرا احتمال دارد ذرات و براده های تیز بر روی دستان شما قرار بگیرند و سبب زخم شدن دست ها بشوند.

اگر شما در محیطی پر سر و صدا کار می کنید که صدا از حد مجاز بیشتر است، باید حتما از گوشی ایمنی صدا گیر استفاده نمایید تا شنوایی شما دچار مشکل نشود.

اگر در محیط کاری شما مواد خطرناک وجود دارند، به صورتی که احتمال آسیب رساندن به تنفس شما را دارند و نفس کشیدن شما را تحت تاثیر قرار می دهند، مانند کار با مواد شیمیایی، کار با مواد رادیو اکتیو و مانند این ها باید حتما از محافظ ایمنی در برابر مواد رادیو اکتیو، مواد شیمیایی و سایر مواد خطرناک استفاده نمایید که به خوبی از شما محافظت کند. استفاده از ماسک ایمنی و دستکش ایمنی در این شرایط بسیار ضروری است زیرا که این مواد برای دستگاه تنفس شما مضر می باشد و اگر با دستان شما برخورد کند، برای پوست شما آسیب های جدی را به وجود می آورد.

اگر شما در حین کار فعالیت بالایی دارید و باید با انواع ابزار ها کار کنید، به هیچ عنوان از دستمال گردن، لباس هایی که دارای آستین های گشاد هستند، شال و یا لباس هایی که قسمت هایی از آن دارای پارگی هستند، استفاده نکنید زیرا به طور حتم امنیت شما را به خطر می اندازد.

در حین کار به هیچ عنوان نباید از انگشتر، دستبند و دیگر وسایل زینتی استفاده کنید زیرا باعث صدمه رساندن به شما می شوند و در زیر دستکش ایمنی استفاده شده توسط شما کاملا مزاحم کار شما خواهند بود.


roya20
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد
 
پست ها : 2
تاريخ عضويت: پنج شنبه 20 دي ماه , 1397 12:24:25
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 20

بازگشت به اتاق آزاد اندیشی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان