ثبت برند در همدان
نوشته شده توسط : yasamin

ثبت برند در همدان


در سال ۱۳۶۴ خورشیدی شرکت شهرک ‌های صنعتی استان همدان تأسیس شد و در حال حاضر این استان ۱۷ شهرک صنعتی دارد.شهر همدان از جمله شهرهای مهم تولید و صادرکننده چرم در ایران است که میتوان با ثبت این محصول با بهترین نام و برند عرضه شود و سابقهٔ این صنعت در همدان بسیار طولانی‌است .

ثبت برند در همدان
ثبت برند در همدان

منظور از ثبت برند معرفی علامتی از شکل ها ، نقش ها، تصاویر، ارقام ، حروف و اعداد…. برای ایجاد تفاوت و متمایز کردن کالاها و خدمات استفاده می شود .از علامت در زمان های گذشته نیز استفاده میشد،اما باگذشت زمان این علامت با نام ثبت برند جهت ثبت و محافظت از کالا و خدمات تغییر یافته است.فرآیند ثبت برند به مصرف کنندگان کالا و یا خدمات کمک میکند که با اطمینان و راحت کالا و خدمات مورد نظرشان را انتخاب کنند . یکی از مهمترین اهداف ثبت برند ، معرفی کالا و خدمات و تمایز آن ها از دیگر کالاها و خدمات می باشد.متقاضیان ثبت برند تجاری درشهرستان های ملایر، نهاوند و اسدآباد استان همدان به این نکته توجه داشته باشند که منظور از علائم تجاری همان برند می باشد ،اگر تصمیم به ثبت علامت تجاری یا برند تجاری داشته باشید باید مراحل زیر را انجام دهید.
مدارک موردنیاز برای ثبت برند در همدان

برند به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد.مدارک موردنیاز برای ثبت برند حقیقی و حقوقی بایکدیگر متفاوت می باشد.
مدارک لازم برای ثبت برند حقیقی

    کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت برند
    کپی مجوز یا پروانه کسب یا نامه بلامانع و یا هر مدرکی که ازطرف مراجع ذیصلاح جهت اجازه ی فعالیت شما صادر می شود.
    تصویری از برند مورد نظر در اندازه ۶*۶
    در صورتی که برند مورد نظر شما شامل کلمات لاتین باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری می باشد.

مدارک لازم برای ثبت برند حقوقی

    کپی از مدارک (شرکت) که شامل( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)می شود
    کپی ازمجوزهای مورد نیاز شامل جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی مبنی بر اشتغال مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره می باشند
    در صورت ثبت برند به زبان لاتین داشتن کارت بازرگانی ضروری می باشد.
    کپی از کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل شرکت
    تصویری از برند مورد نظر در اندازه ۶*۶

زمان و تعرفه ثبت برند در همدان

ثبت برند در همدان در اداره ثبت مالکیت صنعتی صورت می گیرد.زمانی که مراحل ثبت را به طور کامل طی کردید و با ارجاع پرونده به سیستم کارشناسان، باید منتظر اعلام نتیجه از طرف کارشناسان باشیم .در برخی مواقع به دلیل تعداد زیاد پرونده های سیستم کارشناسان و یا نواقصی موجود در مدارک متقاضی مدت زمان ثبت برند متفاوت می باشد.ولی زمانی که باید برای ثبت برند در سمنان در نظر گرفت ۴۵ روزکاری می باشد .باتوجه به نوع ثبت و شخصیت متقاضی هزینه های ثبت برند متفاوت می باشد .همچنین برای ثبت برند در سمنان هزینه های دولتی را نیز باید پرداخت کنیم.
ثبت برند توسط موسسه حقوقی کریم خان

در مرحله اول کارشناسان ثبت برند موسسه کریم خان تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار متقاضیان قرار میدهند و در مراحل بعدی متقاضیان باید تمام مدارک مورد نیاز را آماده و ارائه دهند. کارشناسان با توجه به مدارک ،تنظیم اظهارنامه برند را به صورت تخصصی شروع می کنند و با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز ارائه شده طبقات محصولات برند را در سامانه ثبت علامت تجاری مشخص و ثبت می کنند.

اگر پرونده ثبت برند طی مراحل کارشناسی دارای نقص یاکمبودی باشد کارشناسان به رفع نقص اقدام می نمایند و پس از تایید پرونده برند در اداره مالکیت صنعتی و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت ، ثبت نام در روزنامه رسمی انجام می شود و پس از انتشار روزنامه رسمی وکلای موسسه حقوقی کریم خان تشکیل پرونده می نمایند و در نهایت آگهی انحصاری ۱۰ ساله به نام متقاضیان صادر و ارائه می گردد.
ثبت اضافه کالا و طبقه در همدان

برای ثبت اضافه کالا و یا طبقه، وارد سامانه ثبت علامت تجاری می شوید وپس از انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل اظهارنامه می نمایید .فرآیند ثبت افزایش کالا برند تجاری دقیقا مانند ثبت آن برند انجام می شود و تنها تفاوتی آن این است که اظهارنامه برند شما از قبل در اداره مالکیت صنعتی موجود دارد.
پس از ارسال اظهارنامه اضافه کالا و یا طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی پرونده را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت تایید هزینه های آن را به صورت الکترونیکی پرداخت می کنید و در نهایت آگهی آن منتشر می گردد.
طبقه بندی های علامت تجاری

    مصنوعات نساجی
    فلزات و مصنوعات فلزی
    اسباب بازی و لوازم ورزش
    صنایع و محصولات شیمیایی
    مواد غذایی و محصولات کشاورزی
    دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
    مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
    سایر موارد

برای آگاهی از سایر موارد طبقات علامت تجاری به لینک درج شده سایت کریم خان مراجعه کنید.
ثبت علامت تجاری در همدان

در ادبیات حقوقی هر علامتی که باعث تفاوت کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری می گویند. علامت تجاری که تعیین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت می باشد وخصوصیت یک محصول را بیان می کند نشان فیزیکی است که در اظهارنامه درج می شود .
ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در همدان

لوگو یا آرم همان نماد گرافیگی که از اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها تشکیل شده است. لوگو از طرح گرافیکی خاصی که با دیگر علائم تجاری متفاوت است طراحی می شود.
خرید و فروش برند،علامت و نام تجاری

ثبت برند و علامت تجاری با فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به این شرایط به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده اقدام می کنند زیرا برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای استفاده از برند تعجیل دارند اما روند اداری ثبت برند مدت زمان زیادی به طول می انجامد، در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است.
تمدید ثبت برند در همدان

چنانچه متقاضیان قبلاً برند خود را ثبت کرده باشند و اعتبار آن بعد از ۱۰ سال رو به اتمام می باشد می توانند برند خود را تمدید کنند .در صورت عدم اقدام برای تمدید ثبت برند در همدان برند ابطال گردیده و دیگر نمی توانید فعالیتی با آن انجام دهید . بعلاوه این ممکن است اشخاص دیگر بعد از انقضای مهلت برند شما برای ثبت آن اقدام نمایند. بنابراین قبل از اتمام مهلت،جهت تمدید ثبت برند در همدان اقدامات لازم را انجام دهید.
مزایای ثبت برند در همدان

    اخذ و اعطای نمایندگی
    بسته بندی محصولات و فروش بیشتر محصولات
    عدم فله فروشی کالاها و دستیابی به سود بیشتر بعد از ثبت برند در همدان
    بالا بردن ارزش تجاری بنگاه با توجه به ثبت برند در همدان میسر می گردد.
    حضور در بورس و صادرات کالا
    جذب وفاداری مشتریان و سنجش میزان مصرف و رضایتمندی صرفا با ثبت برند در همدان انجام می گیرد
    اخذ وام و تسهیلات بر مبنای ارزش تجاری برند
    تبلیغات و نفوذ در بازار با ثبت برند در همدان انجام می گیرد.
    تبلیغات و معرفی محصولات بعد از ثبت برند در همدان آغاز می گردد.

کلمات مرتبط با ثبت برند در همدان

    ثبت علامت تجاری در همدان
    ثبت لوگو و نام تجاری در همدان
    ثبت اسم تجاری در همدان
    ثبت نام و نشان تجاری در همدان
    ثبت آرم تجاری در همدان

ثبت برند توسط موسسه حقوقی کریم خان در استان همدان

    ثبت برند در ملایر
    ثبت برند در تویسرکان
    ثبت برند در اسدآباد
    ثبت برند در نهاوند
    ثبت برند در بهار
    ثبت برند در کبودرآهنگ
    ثبت برند در رزن
    ثبت برند در قروه

موسسه حقوقی کریم خان، با بیش از چند سال تجربه ی موفق و با به کار بردن متخصصان و وکلای برجسته ی دادگستری،به صورت حرفه ای خدمات خود را در زمینه های ثبت برند ارائه می دهد.

:: بازدید از این مطلب : 384
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 28 ارديبهشت 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: